DENDROCHRON – przeciw ogniowe zabezpieczenie drewna

dendrochron_new1

DENDROCHRON to nowoczesny, wysokoskoncentrowany impregnat do drewna. Przeznaczony jest do impregnacji drewna budowlanego wewnątrz budynku, a zwłaszcza do więźb dachowych. Możliwe jest stosowanie na zewnątrz pod warunkiem zabezpieczenia elementów drewnianych przed bezpośrednim kontaktem z gruntem oraz opadami atmosferycznymi.

 

Zaimpregnowane drewno uzyskuje właściwości materiału niezapalnego. Impregnat nie obniża wytrzymałości drewna oraz nie powoduje korozji stali.

 

 

Sposób użycia:

 

Aby uzyskać roztwór gotowy do impregnacji należy 1l koncentratu wymieszać z 9l czystej wody o temp. ok. 20°C. Uzyskany roztwór jest natychmiast gotowy do użycia. Najlepsze efekty uzyskujemy przez impregnację metodą kąpieli przez okres co najmniej 4 godz. Możliwe są inne metody impregnacji, zarówno powierzchniowe jak i wgłębne. Warunkiem dobrego zaimpregnowania jest zapewnienie wchłonięcia impregnatu w ilości co najmniej 370g na m2 powierzchni.

Opakowania:
DENDROCHRON jest pakowany w kanistry 1l, 5l. 10l oraz kontenery 1000l.

Przechowywanie – w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temp. 5-25oC w wentylowanych pomieszczeniach, z dala od środków spożywczych.


Categories:Chemia budowlana


magnum

© 2015 MAGNUM. All right reserved.
Realizacja: